Dil seçin
X

Televizyon Görüntü Yok Arızası

Anasayfa | Televizyon Görüntü Yok Arızası
12 Aralık 2020 15:22 65
Televizyon Görüntü Yok Arızası

Televizyon Görüntü Yok Arızası

Son yıllarda yeni nesil televizyon modellerinin artması ile birlikte eski tip ekran panellerine nazaran daha yeni teknolojilere sahip panelli Televizyon modelleri üretildi. Özellikle Son 6-7 yıl içerisinde üretilen Led, Lcd ekranlı Televizyon modelleri garanti süresi dolmaya yakın veya dolduktan sonra ekran panelinde nokta nokta halinde sönmeler ve kararmalar başlar. Bu durum Televizyon panelinde bulunan led barların yani led Televizyon arka aydınlatmaların bozulduğunun habercisidir. Bu durumda Televizyon led bar değişimi yapılmadığı takdirde panel arızalanmalarına ve yüksek maliyetlere yol açıyor.Bu noktada çözüm olarak Televizyon led bar tamiri veya değişimi yapılması gerekmektedir. Tamir uzman bir teknik personel tarafından edilmelidir. Diğer bir kesin çözüm ise led Televizyon led bar değişimidir. Bunun için Televizyon paneli sökülerek panel üzerinde bulunan led kodlarına göre uygun yeni sıfır Televizyon led alınarak değiştirilmelidir. Değişim konusunu biraz daha teknik detay ile açıklayalım…

Televizyon Led Bar Değişimi

Öncelikle doğru panel kodu bulunarak doğru Televizyon led bar alınmalıdır. Led Televizyon panel ledleri yada Televizyon arka aydınlatmaları; markalara, televizyonların ekran genişliğine yani inç bazında boyutuna, panel numarasına göre değişkenlik göstermektedir. Panel içerisinde şerit halinde konumlandırılmaktadır. Tekli ve çoklu takım adetleri ile geniş bir çeşit ve ürün yelpazesine ulaşan Televizyon led bar değişimi, bazı modeller için çift taraflı bant yardımı ile panel’e bazı modellerde ise panel üzerine geçme veya vidalama yöntemi ile monte edilmektedir.Bazı televizyon modellerinde değişim kullanıcının teknik becerisi ile gerekli Televizyon led bar tamir seti kullanılarak ve internet üzerinden yardım alınarak değişim yapabilir. Fakat bazı modeller ise mutlaka uzman bir teknik personel tarafından değiştirilmelidir. Aşağıda örnek olarak eklediğimiz Televizyon led bar değişim videosunu izleyerek daha net bilgi sahibi olabilirsiniz.

Televizyon Led Bar Fiyatları

Doğru Televizyon paneli için doğru Televizyon led bar modeli bulmak son yıllarda zor bir haldeydi. Fakat son yıllarda Türkiye’de firmalar tarafından ithalat ağı bir hayli arttı. Bu noktada Merter Elektronik son yıllardan ithal ettiği 2000 den fazla çeşidi kullanıcılarının satışına sundu. Satış öncesi ve satış sonrası uzman personeli ile doğru ürün bulma konusunda destek verilmektedir. Fiyat noktasında 250-600 tl arası marka ve modele göre değişkenlik göstermektedir. En uygun Televizyon led bar fiyatları ile tüm ürün çeşitlerine ulaşmak için Merterelektronik.com adresini ve aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorum yapın

Kocaeli Servisi
Hizmetlerimizden memnun musunuz?

Hızlı teklif alın

?>
Destek hattı
Temsilci
Destek hattı

Merhaba 👋

Nasıl yardımcı olabilirim?

Sohbete başla